You are currently viewing Płatne Ankiety – ile można na nich zarobić?

Płatne Ankiety – ile można na nich zarobić?

Wiele początkujących osób w Internecie spotyka się z tematem wypełniania płatnych ankiet. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy ten temat. Na czym to dokładnie polega? Czy warto to w ogóle robić? Ile realnie można na tym zarobić? Czy można się z tego utrzymywać?

Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Na czym polega wypełnianie płatnych ankiet?

Są różne portale z ankietami, do których możesz się zarejestrować. Jak się zarejestrujesz, to możesz otrzymywać płatne ankiety do wypełniania.

Do takich portali zgłaszają się różni zleceniodawcy, którzy płacą za każdą wypełnioną ankietę właścicielowi strony. Ten dzieli się zyskiem z użytkownikami wypełniającymi ankiety.

Po co zleceniodawcy tworzą ankiety do wypełniania? Chcą zbadać rynek i otrzymać opinię na interesujący ich temat. Zazwyczaj dotyczy ona ich produktów albo reklam. Jednak ankiety mogą dotyczyć też innych tematów. Wszystko zależy od tego, co interesuje zleceniodawców.

W teorii wygląda to na bardzo atrakcyjną pracę. Siedzisz sobie w domku, w swoich kapciuszkach i zarabiasz kasiorkę na prostej pracy. Niestety, prawda jest inna. Nie jest wcale tak kolorowo..

Płatne Ankiety - czy to się opłaca?

Dlaczego nie jest kolorowo? 

Po pierwsze. Żeby mieć możliwość wypełnienia ankiety, najpierw trzeba się do niej zakwalifikować. Otrzymujesz na początku pytania, które mają sprawdzić, czy jesteś w grupie docelowej zleceniodawcy ankiety. Często po kilku wstępnych pytaniach zostaniesz odrzucony. Niestety, nikt nie zapłaci Ci za poświęcony czas.

Po drugie. Popyt zdecydowanie przewyższa podaż. Jest mnóstwo osób, które chcą wypełniać płatne ankiety, jednak z drugiej strony ankiet jest stosunkowo mało. Oznacza to, że nawet, jakbyś chciał od rana do wieczora trzaskać ankiety, to nie ma takiej opcji, bo tych ankiet jest malutko.

To wszystko przekłada się oczywiście na zarobki, ale o tym za chwilę. 

Po trzecie. Być może słyszałeś o tym, że jak zarejestrujesz się do różnych paneli, to Twoja szansa na zarobek mocno się zwiększy. Niestety, nie jest tak dobrze, bo, żeby móc wypłacić pieniądze z danego portalu, trzeba nazbierać tzw. minimum do wypłaty. Może to być 50 zł, 100 zł.. a nawet więcej.

Prawda jest taka, że nawet jeśli zarejestrujesz się do wielu paneli badawczych, to uzbieranie pieniędzy do wypłaty jest bardzo czasochłonne. Trwa to od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Tak naprawdę statystycznie większość osób nie dochodzi nawet do progu wypłaty i portale z ankietami zgarniają cały zysk z wykonanej pracy. Niesprawiedliwe, prawda?

Ile realnie można zarobić na płatnych ankietach?

Przejdźmy do tego, co Cię najbardziej interesuje, czyli do kasy. Prawa rynku są brutalne.

Jeśli praca jest mało wartościowa i dużo osób chce ją wykonywać, to niewiele można na tym zarobić.

Realnie można liczyć na kilkanaście do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Ankiety zazwyczaj są mało płatne, dostaje się za nie dosłownie kilka złotych. Tylko od czasu do czasu może Ci się trafić coś nieco bardziej opłacalnego, ale z drugiej strony też ciężko się do takiej ankiety dostać.

Pomijam już fakt, że ilość poświęconego czasu na to będzie nieopłacalna.

Nie ma co owijać w bawełnę. Nie zarobisz na tym tyle, byś mógł się z tego utrzymywać.

Ankiet jest mało. Są one słabo płatne. Wypłacić pieniądze jest ciężko. To tak w skrócie :).

Największy biznes na ankietach i Twojej ciężkiej pracy to robią właściciele panele z ankietami na Twojej ciężkiej pracy.

Jak chcesz zarabiać na ankietach, to otwórz swój portal, a nie pracuj za miskę ryżu.  

Nasza opinia - czy warto wypełniać wpłatne ankiety?

Już pewnie się domyślasz, że nie polecamy tego tematu. Trzeba szanować swój czas, a nie tracić go na tak nieopłacalne zajęcie!

Internet daje ogromny potencjał. Po co szukać pieszych, trudnych dróg, jak można jeździć super szybką, komfortową bryką?

Naprawdę szkoda czasu na takie rzeczy jak płatne ankiety.

Wypełnianie ankiet jest zajęciem bardzo nudnym.. i do tego nieopłacalnym. Chociaż są ludzie, którym się to podoba. Cóż, różne rzeczy potrafią się ludziom podobać :).

Dlatego jeśli chcesz to robić ze względów hobbystycznych, (bo nie masz co robić ze swoim czasem,) to proszę bardzo.

Jeśli jednak interesuje Cię porządne zarabianie w Internecie, chciałbyś robić coś, z czego możesz się utrzymywać i fajne zarabiać, to płatne ankiety nie będą dobrym wyborem. Są zdecydowanie lepsze tematy w Internecie. Możesz się o nich dowiedzieć z naszego poradnika: “65 Pomysłów, na czym zarabiać online”

Być może widziałeś, jak niektórzy chwalą się w Internecie dużymi wypłatami z paneli badawczych i teraz zastanawiasz się, kto mówi prawdę :). Musisz wiedzieć, że osoby, które polecają portale z ankietami zarabiają dodatkowo na poleceniach. Dlatego często koloryzują i obiecują nierealne zyski. Chcą, by jak najwięcej osób zarejestrowało się z ich poleconych linków. Tak naprawdę zarabiają na poleceniach, a nie na własnym wypełnianiu ankiet, a to sporo różnica.

Żeby było jasne. Oczywiście nie ma niczego złego w polecaniu, pod warunkiem, że dany temat jest przedstawiany zgodnie z prawdą. Niestety, często z chęci zysku celowo bajdurzy się ludzi dużymi zarobkami, które są nierealne.  

Artykuł został napisany na podstawie własnych doświadczeń oraz doświadczeń innych osób. 

Sami byliśmy zarejestrowani kiedyś na wielu takich stronach. Straciliśmy na wypełnianiu ankiet setki godzin, a zarobki to była porażka. Z wielu portali do dzisiaj nie wypłacono nam pieniędzy..

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz