You are currently viewing Biznes w Internecie polega na łowieniu jeleni?

Biznes w Internecie polega na łowieniu jeleni?

Obserwujesz różne miejsca, przeglądasz różne ogłoszenia, oglądasz rozmaite materiały.. nie masz wrażenia, że coś tu śmierdzi? Coś jest nie tak? Masz rację. Czas powiedzieć prawdę prosto w oczy.

Czy biznes w Internecie polega na łowieniu jeleni? Na wciskaniu jakiegoś syfu pod płaszczykiem wolności finansowej?

Czy nie ma innej drogi, tylko trzeba rekrutować, wciskać bajki, obiecywać cuda na kiju i należeć do kółek wzajemnej adoracji poklepujących się po plecach?

W tym artykule otrzymasz odpowiedzi na powyższe pytania.

Są tylko dwie drogi!

Obserwując Internet od lat uważamy, że istnieją tylko dwie drogi. Pierwsza jest powszechnie znana, na której praktycznie nikt nie zarabia. Druga, mało znana, na której można zarabiać duże i uczciwe pieniądze.

Większość ludzi spotyka się głównie z tą pierwszą drogą. Ty pewnie też.

Wchodzisz sobie do Internetu, bo masz ogromne nadzieje na to, że uda Ci się pracować zdalnie. Zaczynasz przeglądać różne ogłoszenia i widzisz, że coś tu nie gra. Słyszysz tylko rozmaite farmazony, z których nic nie wynika:

“Chcesz zarabiać na zdrowym stylu życia? Na dodatkowo \ pełen wymiar Online \ offline Międzynarodowo – zainteresowany priv”

“Chałupnictwo (PRAWDZIWE)! Nie długopisy. Zarobki uzależnione od zaangażowania.”

“Zarabiaj dziennie 200/400 zł Wypłata zlecona po 12 h jest już na koncie Możliwe na start od 1000 zł ! Zapraszam na PRIV”

“Strona płaci za oglądanie reklam oraz 10 dolarów na start. Minimalna wypłata 200 dolarów i 30 poleceń. Priv”

“Mam apke, która płaci za chodzenie i leżenie.”

“Prosta praca, legalnie, uczciwie 1-2h dziennie, wszystko zależy od zaangażowania.”

“Poszukuję osób do rejestracji klientów.”

“Łatwy sposób na zarabianie w sieci. Pisz priv”

“Praca przy wypełnianiu wniosków.”

“Praca w sklepie z kosmetykami.”

“Praca polegająca na pisaniu postów.”

“Szukam osób z otwartym umysłem do współpracy, możliwość ogromnego rozwoju osobistego”

Potem rozmawiasz z tymi ludźmi, a oni wysyłają Ci gotowe formułki “kopiuj-wklej”. Zapraszają do grupy marzeń, gdzie spamują wizjami o wolności finansowej albo produktami, które wielbią ponad wszystko.

Dostajesz link na prezentację, gdzie ich lider będzie Cię bajdurzył obietnicami awansów, dochodem pasywnym, wolnością finansową, samochodami “od firmy” i innymi bzdetami, które mają Cię skusić do zakupu niepotrzebnego pakietu startowego.

Jednak ciągle nie widać żadnych konkretów. Co będzie należało do Twoich obowiązków? Skąd będzie brała się kasa? Ile będziesz mógł zarobić i na czym?

Tak, to jest łowienie jeleni! Janusz szuka Janusza, który będzie szukał kolejnych Januszy. 🙂

Niestety wszystkie te pseudo-oferty pracy na tym polegają. Wiele osób uwierzyło w to i stali się częścią cudzej machiny biznesowej. Napędzają kolejnych, pokazując, jaki to mają świetny biznes, a tak naprawdę są naganiaczami do cudzej firmy, gdzie sami nic z tego nie mają.

Na spotkaniach tworzą kółka wzajemnej adoracji, gdzie podniecają się książkami znanych guru, tekstami motywacyjnymi, powtarzają ciągle o wytrwałości i o tym, że dochód pasywny już jest blisko.

To jest właśnie ta pierwsza droga.

Na szczęście Internet ma też inne oblicze. By w nim zarabiać nie musisz dołączać do żadnych dziwnych projektów, przebywać w grupach wzajemnej adoracji, nagabywać ludzi na przepłacone produkty, spamować gówno treściami, pisać na Messengerze do kompletnie nieznajomych ludzi, robić z siebie idioty, czy innych dziwnych rzeczy.

Na czym polega prawdziwe, uczciwe zarabianie w Internecie? Poznaj drogę 2!

Jeżeli rzeczywiście chcesz zarabiać w Internecie, to olej ten syf, z grup zarobkowych i skup się zupełnie na czymś innym.

Skup się na tym, by zdobyć odpowiednią wiedzę i nabyć pożądane umiejętności.

Aby zarabiać w Internecie musisz nauczyć się wnoszenia wartości do życia innych ludzi. Dlatego, że pieniądze w Internecie biorą się od innych ludzi! Musisz myśleć o nich, o ich problemach, przeszkodach i potrzebach.

Jak chcesz zarabiać godnie i uczciwie, musisz robić coś, za co inni będą chętnie płacić. Podkreślmy słowo CHĘTNIE, bo to coś zupełnie innego, niż wciskanie ludziom pakietów startowych, bajdurząc przy tym o wolności finansowej, awansach, sypiących się pieniądzach i wakacjach z palemką na Zanzibarze.

Tu chodzi o to, by robić coś fajnego, wartościowego, za co ludzie w sposób NATURALNY Tobie zapłacą.

Pewnie jesteś zdziwiony tym, o czym się teraz dowiedziałeś. “Mam myśleć o potrzebach innych ludzi? Co oni tutaj bajdurzą?!”

Zdajemy sobie sprawę, że to podejście może wydawać Ci się dziwne. Tym bardziej że nie mówi się o tym głośno w Internetach..

Pewnie nigdy nie patrzyłeś na zarabianie online w taki sposób, że jest to odzwierciedlenie wartości, jaką wnosisz w rynek. Edukacja systemowa, mlm-owe bzdety i inne dziwne projekty robią sieczkę z mózgu, przez co dotychczas szukałeś metod, pieniędzy i skrótów.. itd. 

Co więc możesz robić, aby uczciwie zarabiać online?

1. Wykonywać konkretną pracę za pieniądze – usługi online.

Przykładowo:

  • Możesz zostać wirtualną asystentką/wirtualnym asystentem i odciążać różnych internetowych przedsiębiorców w różnych czynnościach. Stawki zazwyczaj zaczynają się od ok. 50 zł/h. Im Twoja praca bardziej wymagająca, tym możesz liczyć na wyższy zarobek. 
  • Tworzenie stron www, sklepów internetowych, platform edukacyjnych itd. By móc się tym zajmować wcale nie trzeba być programistą. Stawki za wykonanie strony zaczynają się od ok. 1000 zł. Oczywiście kwota zależy od ilości poświęconego czasu i skomplikowanie projektu.
  • Copywriting. Inaczej pisanie różnych tekstów. Polecamy wyspecjalizować się w jakiejś branży, wtedy możesz liczyć na zdecydowanie większe zarobki.
  • Pomoc w prowadzeniu mediów społecznościowych. Coraz więcej firm i marek korzysta z takiej pomocy. Dlaczego? Jest to czasochłonne i wymaga odpowiedniej wiedzy. Kwota, jaką możesz otrzymywać za czynności związane z prowadzeniem mediów społecznościowych waha się od kilku stówek do nawet pięciocyfrowych sum od jednego klienta.
  • Obróbka materiałów wideo. Jest coraz większe zapotrzebowanie na osoby, które w tym pomagają. Chodzi o materiały, które można wrzucać na media społecznościowe, np. YouTube, Instagram, Tik-Tok. 

Dużo można wymieniać i wypisywać. W naszym e-booku obszernie opisaliśmy 65 pomysłów, które są dochodowe na obecne czasy. Dowiesz się, co dzisiaj warto robić, co musisz umieć i ile można na tym zarobić.

E-book zawiera 93 strony samego mięsa, gdzie zdradziliśmy też wiele ciekawostek i zasad, które pozwolą Ci znaleźć idealny pomysł dla Ciebie. 

 

2. Sprzedawać produkty.

Tutaj gama produktów jest ogromna, ale i tak chodzi o sprzedawanie czegoś wartościowego osobom, które faktycznie chcą to kupić. Tak jak Ty idziesz do sklepu i kupujesz to, czego potrzebujesz, a nie dlatego, że uwierzyłeś to, że jak to kupisz, to będziesz wolny finansowo. Cóż za absurd..

Mogą to być produkty wirtualne, np. sprzedaż wiedzy w postaci e-booków, poradników, kursów, płatnych newsletterów, itd. Ważne, by na wiedzę, którą sprzedajesz, było zapotrzebowanie. Im bardziej palący problem klienta rozwiązujesz, tym lepiej. 

Mogą to również być produkty fizyczne.

Wiele osób próbuje bezmyślnie naśladować innych i sprzedawać to samo, na różnych zewnętrznych portalach sprzedażowych. To droga donikąd. Nie przebijesz się.

My polecamy wchodzić na duże rynki i czymś wyróżniać się od konkurencji. Ponadto budować system sprzedażowy i społeczność w oparciu o swój internetowy sklep, nad którym masz pełną kontrolę.

Zanim zaczniesz coś sprzedawać zastanów się:

  • Dlaczego ktoś miałby kupić to od Ciebie?
  • Czym wyróżniasz się od konkurencji?
  • Jaki masz pomysł na docieranie do klientów?

Więcej o tym, co obecnie opłaca się sprzedawać dowiesz się z naszego poradnika “65 Pomysłów, na czym zarabiać online.”

Podsumowując!

Społeczeństwo i media chcą, abyśmy wierzyli, że szczęście czy bogactwo można kupić w centrum handlowym albo salonie samochodowym.

Ludzie pokazują często piękne życie, kolorowe zdjęcia, chcą błyszczeć i wyglądać na bogatych a w rzeczywistości są niewolnikami swojego stylu, poziomu i ledwo starcza im do końca miesiąca. To straszne!

Piękne ociekające przepychem profile… zdjęcia z rajskich wycieczek, sypiące się pieniądze, samochody, gadżety… ogłoszenia mówiące, że coś można mieć “łatwo i szybko”.. to często maska. Pod takimi profilami kryje się biedny i oszukany człowiek, który próbuje przekonać innych do swojego iluzyjnego świata.. który nie istnieje!

Często takie ładne ogłoszenia piszą ludzie z fake kont. Ukrywają swój wizerunek i nie chcą pokazywać tego, kim są.

Rozumiesz, co chcemy Ci powiedzieć? 

Oszuści pokazują Ci to, co chcesz widzieć i mówią to, co chcesz słyszeć!

Wiedzą, że szukasz rzeczy widocznych, wiedzą, że emocjonalnie podchodzisz do pieniędzy, do pięknych samochodów, rajskich wycieczek i wiedzą, co i jak pokazać, aby Cię omamić.

Wpłacasz pieniądze (jak jeleń), a gość blokuje Cię i znika z Internetu!

Nasze rady:

Zanim komuś na ładne oczy wpłacisz większe pieniądze, poszukaj materiałów wideo, aby jej posłuchać i usłyszeć, jaką ma wiedzę. Sprawdzaj, czy jest to jakieś wyssane z palca bajdurzenie i czcze obietnice, czy jednak porusza się sprawdzoną wiedzą, zasadami ekonomii, psychologii i czy za tym, co mówi, idą fakty.

Masz wybór. Gonisz za pieniędzmi i szukasz metod albo wnosisz wartości do życia innych ludzi, czego skutkiem jest Twój zarobek. Mamy nadzieję, że wybierzesz mądrze. Zarabianie w Internecie daje ogromny potencjał. Wiele rzeczy możesz zautomatyzować i docierać do ogromnej ilości osób. Ważne, byś robił to, co ma faktycznie sens.

Jeśli chcesz podążać drugą drogą, to super. Jeśli jednak czujesz, że brakuje Ci pomysłu na siebie i cały czas nie wiesz, czym warto się zająć, to polecamy Ci nasz poradnik “65 Pomysłów, na czym zarabiać online” Zebraliśmy w nim wszystkie najciekawsze tematy, którymi obecnie warto się zająć (my oraz nasi klienci nimi się zajmujemy). To kawał konkretnej wiedzy zebranej w jednym miejscu!

Dodaj komentarz