You are currently viewing Zarabianie na oglądaniu reklam – ściema, czy cudowny sposób na zarobek?

Zarabianie na oglądaniu reklam – ściema, czy cudowny sposób na zarobek?

Było lato, rok 2012. Szukałem pracy. Wtedy pierwszy raz natknąłem się na coś, co brzmiało, jak spełnienie marzeń: zarabianie przez Internet. Miałem zarejestrować się na pewien portal, gdzie moim jedynym zajęciem miało być oglądanie kilkusekundowych reklam. Byłem zachwycony wizją tak prostego zarobku.

Zarejestrowałem się i skrupulatnie zacząłem oglądać reklamy. Niestety rzeczywistość szybko zweryfikowała moje marzenia. Już po kilku dniach wiedziałem, że nie zarobię na tym wielkich pieniędzy. Ba! A nawet, że nie zarobię na tym żadnych pieniędzy.

Ta przygoda sprawiła, że uznałem, że to całe zarabianie przez Internet to jedna wielka ściema. Na kolejne lata dałem sobie spokój z tym tematem. Jednak nie poddałem się. Dziś wiem, że można zarabiać w Internecie. Od lat się z takiej pracy utrzymuję. Jednak czy można zarabiać na oglądaniu reklam? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Ponadto poznasz odpowiedzi na takie pytania, jak:

  • Na czym polega zarabianie na oglądaniu reklam?
  • Czy są portale, na których możesz faktycznie zarobić?
  • Ile można na tym zarobić?
  • Dlaczego tak wiele osób mówi, że jest to dobry zarobek?
  • Czy są lepsze metody na zarabianie w Internecie?

Na czym polega zarabianie na oglądaniu reklam?

Myślałem, że ten temat zniknął z Internetu i już nikt nie traci czasu na tego typu rzeczy. Niestety tak nie jest. Cały czas mnóstwo osób poleca zarabianie na oglądaniu reklam. Ciągle wiele osób traci swój czas i co gorsza, zniechęca się do idei zarabianie przez Internet, tak jak ja kiedyś. Dlatego nie mogę przejść obojętnie obok tego tematu i postanowiłem, że napiszę ten artykuł.

Na pierwszy rzut oka taka forma zarabiania wygląda bardzo atrakcyjnie. Zakładasz konto na specjalnym portalu lub aplikacji, oglądasz reklamy i zarabiasz.

Reklamy, które pokazują się w tych portalach, biorą się od reklamodawców, którzy współpracują z danym portalem. W zamian za każdą obejrzaną reklamę użytkownik dostaje pieniądze lub punkty, które może wymienić na gotówkę lub nagrody.

Przyznasz, że wygląda to na bardzo przyjemne pieniądze. Wystarczy patrzeć w ekran, a kasa płynie do Twojego portfela. Niestety to tylko teoria. W rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo.

Zarabianie na oglądaniu reklam – ile realnie można zarobić?

Czas, aby powiedzieć tutaj brutalną prawdę: Nie ma znaczenia nazwa aplikacji lub portalu. Zarabianie na reklamach ZAWSZE będzie kompletnie nieopłacalne, ponieważ taka praca jest nic niewarta.

Nikt za patrzenie w monitor nie zapłaci dobrych pieniędzy, bo po prostu mu się to nie opłaca. Dlatego nie pytaj o nazwę portalu, czy aplikacji, bo nie ma to znaczenia. Dziś są jakieś aplikacje, w przyszłości mogą powstać inne. Nie ma to znaczenia. Sedno pozostaje bez zmian – ta praca jest nieopłacalna i nie zarobisz na tym. Oglądanie reklam jest warte dosłownie jakiś ułamek grosza. To tak, jakbyś przekładał papiery z jednej kupki na drugą i żądał za to pieniędzy.

Poniżej wrzucamy kilka opinii osób, które zaczęły się tym zajmować. Zobacz co piszą:

zarabianie na oglądaniu reklam opinia 1

zarabianie na oglądaniu reklam opinia 2

zarabianie na oglądaniu reklam opinia 3

zarabianie na oglądaniu reklam opinia 4

Tak właśnie wygląda zarabianie na reklamach w praktyce. Jak widzisz nie ma tu zachwytu i okrzyków radości.

Podsumujmy najważniejsze fakty związane z tym, ile można zarobić na oglądaniu reklam:

  • Zarobek na godzinę: Klika groszy, a może nawet mniej. Tak naprawdę będziesz w plecy, bo prąd zużyty przez komputer będzie kosztował Cię więcej, niż zarobisz na samej czynności.
  • Limity do wypłaty: Portale ustawiają próg, który musisz osiągnąć, jeśli chcesz wypłacić pieniądze. W praktyce wygląda to tak, że potrzebujesz miesięcy, czy lat, żeby uzbierać np. 20 zł.
  • Dzienne ograniczenia reklam: Nawet jakbyś chciał oglądać reklamy od rana do wieczora to musisz wiedzieć, że są ograniczenia w liczbie reklam, które możesz obejrzeć.
  • Brak rozwoju: To zajęcie jest bezwartościowe, dlatego na tym nie zarobisz. Ponadto nie rozwija żadnych umiejętności i nie daje satysfakcji.

Kto na tym naprawdę zarabia?

No dobra, ale wchodząc na YouTube albo czytając różne blogi widzisz, jak wiele osób poleca tego typu portale mówiąc, że można na tym nieźle zarobić albo chociaż dorobić parę złotych do wypłaty.

Wiesz, dlaczego to robią? Rozwiązanie tej zagadki jest proste. Pokazują niesamowite rezultaty, po to, aby jak najwięcej osób się zarejestrowało i zaczęło oglądać reklamy. Od każdej osoby otrzymują prowizję. Tak naprawdę oni nie zarabiają na oglądaniu reklam, tylko na polecaniu takich badziewnych portali.

Matematyka jest prosta jak drut: jeśli ktoś ma 1000 poleconych i każdy zarobi dziennie 5 gr, z tego 20% trafia do nich, czyli 1 gr. Dziennie wychodzi 1000 gr, czyli 10 zł. A co, jeśli ma więcej aktywnych poleconych? Zarobi więcej. Mechanizm jest prosty: im więcej użytkowników zarejestruje się z ich linku polecającego, tym większe prowizje otrzymują. Nie muszą oglądać reklam. Wystarczy, że mają odpowiednią liczbę osób, które to robią za nich.

Jak najłatwiej zdobyć poleconego? Trzeba mu obiecać niesamowite zarobki, inaczej przecież nikt by się nie zarejestrował. Zanim polecony zorientuje się, że wszystko to jeden wielki pic na wodę i bardziej opłaca się zbierać nakrętki na recycling, minie kilka dni. On przestanie się logować, ale cały czas wchodzą następni… i tak to się kręci.

Wiem, że pokusa łatwego zarobku kusi, jak darmowy deser w restauracji. Jednak musisz wiedzieć, jaka jest rzeczywistość. Mam nadzieję, że teraz, kiedy zobaczysz kogoś, kto mówi o wielkich zarobkach na oglądaniu reklam, będziesz pamiętać, co napisałem.

Nie wierz ludziom, którzy mówią, że “możesz na tym dorobić parę złotych do wypłaty”. To nieprawda. Na tym nie zarobisz nic!

Prawda jest taka, że na oglądaniu reklam zarabiają TYLKO twórcy tego typu portali i osoby, które mają mnóstwo aktywnych poleconych, którzy na nich pracują.

Aha i ostrzegam też przed innymi takimi ”superokazjami”, na których również nie zarobisz, jak np., zarabianie na klikaniu w płatne linki, granie w gry za nagrody, aplikacje nagradzające za spacery, składanie teczek czy kopalnie kryptowalut w przeglądarkach.

Co ma sens w Internecie?

Wiesz już, że zarabianie na oglądaniu reklam to nic innego, jak pozorne zajęcie, które w rzeczywistości pochłania czas bez sensownego wynagrodzenia.

Pewnie teraz zdajesz sobie pytanie, czy w ogóle da się zarabiać w Internecie. Da się. Sami tak zarabiamy i każdego roku coraz więcej osób zarabia, pracując zdalnie.

Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrozumieć jest to, że zarabianie przez Internet ma sens wyłącznie wtedy, gdy oferujemy coś wartościowego dla ludzi. Nie ma innych, uczciwych sposobów.

Jeśli chcesz mieć swój internetowy biznes musisz zadać sobie pytanie: Czego mogę się nauczyć, tak, żeby ktoś chciał mi za to zapłacić?

Możesz wykonywać różne usługi online np. prowadzić social media, tworzyć strony WWW, pomagać wdrażać sztuczną inteligencję, pisać teksty za pieniądze.

Możesz sprzedawać produkty fizyczne np. rękodzieło, odzież, kosmetyki, czy artykuły spożywcze.

Jednak my najbardziej polecamy w naszej Akademii zajęcie się sprzedażą produktów cyfrowych, czyli np. e-booków, kursów, gotowych szablonów itd.

Taki produkt możesz wykonać raz i zarabiać wielokrotnie. Nie martwisz się przyjmowaniem płatności, pakowaniem czy wysyłką. Tutaj produkt jest wysyłany automatycznie. To trochę, jakbyś miał sklep, który sam obsługuje klientów. Poza tym nie musisz inwestować w towar żeby zarobić.

Jeśli chcesz zgłębić ten temat i zobaczyć, jak szukać pomysłów oraz tworzyć swoje produkty cyfrowe to sprawdź tę stronę.

Podsumowując wszystko, co przynosi wartość i jest doceniane przez innych, może przerodzić się w stabilne i satysfakcjonujące źródło dochodu. Oglądanie reklam to nic innego, jak marnowanie czasu, który mógłby zostać wykorzystany na coś znacznie bardziej sensownego i rozwijającego. Internetowy świat pełen jest obietnic szybkich i łatwych zarobków, ale tylko te oparte na realnej wartości mogą przynieść długotrwałe korzyści. Oglądanie reklam nie jest jedną z nich.

Dodaj komentarz