You are currently viewing TOP 12 narzędzi do sprzedaży produktów cyfrowych

TOP 12 narzędzi do sprzedaży produktów cyfrowych

W tym artykule chcielibyśmy podzielić się naszymi TOP 12 narzędziami, które pomagają nam w prowadzeniu biznesu w Internecie. Wiele z nich to narzędzia, których używamy niemal codziennie i chcemy je z czystym sumieniem Tobie polecić.

Zaczynajmy!

1/ WordPress

Trudno byłoby prowadzić biznes w Internecie bez tego wspaniałego narzędzia. WordPress jest to system zarządzania treścią na stronie www. Mówiąc prościej jest to narzędzie, które w stosunkowo prosty sposób pozwala tworzyć i prowadzić stronę internetową.

Tak jak samochód ma swój silnik. Tak silnikiem strony jest właśnie WordPress.

Na WordPress można zainstalować różne wtyczki, które w prosty sposób zwiększają funkcjonalność strony. Kolejne trzy narzędzia to top 3 wtyczki, których używamy.

2/ Woocommerce

Wtyczka, dzięki której stworzyliśmy zautomatyzowany sklep internetowy z naszymi produktami cyfrowymi. Klient płaci i automatycznie otrzymuje dostęp do zakupionego materiału. Oczywiście potrzebna jest jeszcze bramka do szybkich płatności. My korzystamy z Przelewy24, ale tak naprawdę inne działają na tej samej zasadzie.

Woocommerce jest to bezpłatna wtyczka, dzięki której można stworzyć dowolny sklep internetowy. Tak naprawdę możesz jej użyć do sprzedaży różnych rodzajów produktów: fizycznych, cyfrowych, czy usług.

3/ Tutor LMS

Dzięki tej wtyczce stworzyliśmy naszą platformę kursową. Klient po zakupie może zalogować się na swoje konto i tam oglądać materiały szkoleniowe oraz pobierać udostępnione pliki.

Nagrania wrzucamy na zewnętrzny hosting np. na YouTube jako niepubliczne (tak by widzieli je tylko nasi klienci). Lepiej nagrania wrzucać na zewnętrzny hosting, by nie obciążać za bardzo swojej strony www.

Plusami YouTube jest to, że można oglądać nagrania na przyspieszeniu oraz można wrzucić mnóstwo nagrań całkowicie bezpłatnie.

Połączenie tej wtyczki z wcześniej wrzuconymi materiałami wideo np. na YouTube lub Vimeo (o tej stronce za chwilę) w zupełności wystarczy, by stworzyć swoją platformę. Potem tylko wystarczy wrzucić link do nagrania w odpowiednim miejscu we wtyczce Tutor LMS, tak by klient mógł je wygodnie obejrzeć po zakupie.

Oczywiście do automatyzacji zakupów i tworzenia kont klientom wykorzystujemy wcześniej wspomnianą wtyczkę Woocommerce oraz system WordPress.

Wtyczki Tutor LMS jest bardzo intuicyjna i w podstawowej wersji całkowicie BEZPŁATNA. Nie musisz płacić abonamentu albo wysokiej kwoty startowej za instalacje. Wersja podstawowa spokojnie Ci wystarczy do stworzenia profesjonalnej platformy edukacyjnej.

4/ Elementor

Nie potrzebujesz płatnych narzędzi, by stworzyć estetyczną stronę. W prosty sposób możesz ją stworzyć za pomocą kreatora Elementor. Tworzenie strony działa na zasadzie kliknij-przenieś.

My przede wszystkim używamy wtyczki Elementor do tworzenia stron sprzedażowych naszych produktów. Nie potrzebujesz żadnych płatnych narzędzi, by tworzyć estetycznie wyglądające strony sprzedażowe. Tak tworzenie strony wygląda od środka:

Wtyczka Elementor jest w wersji darmowej oraz płatnej. Wersja bezpłatna ma mnóstwo funkcji, które spokojnie wystarczą, by stworzyć atrakcyjnie wyglądającą stronkę. Sami korzystamy obecnie z wersji podstawowej.

5/ Zoom

Jest to narzędzie, które służy do przeprowadzania wideokonferencji. My używamy go do spotkań z naszymi klientami oraz prowadzenia grupowych konsultacji w naszej Akademii Biznesu Cyfrowego. Poza zwykłą rozmową możemy użyć tablicy do rysowania, udostępnić ekran, czy poprosić o to uczestników, tak by łatwiej było nam pomóc. Jest tutaj naprawdę wiele fajnych opcji.

W bezpłatnej wersji możesz bez limitu prowadzić rozmowy 1:1. Spotkania grupowe do 100 osób mogą trwać maksymalnie 40-minut. My korzystamy z płatnej wersji, w której nie obowiązuje limit długości jednorazowego spotkania.

Ponadto Zoom świetnie się sprawdza do nagrywania ekranu. Wiele naszych materiałów szkoleniowych powstało za pomocą tego narzędzia.

Zoom to naprawdę bardzo pomocne narzędzie, które można wykorzystać w różnych celach. Chociażby za jego pośrednictwem możesz prowadzić webinary sprzedażowe.

Kliknij tutaj i sprawdź stronę Zoom.

6/ Getresponse

To narzędzie pozwala nam budować listę mailingową, tworzyć zautomatyzowane maile oraz wysyłać masowy newsletter do naszych subskrybentów.

Getresponse posiada wiele dodatkowych funkcji. Można np.: stworzyć landing page, formularz zapisu na listę, czy integrację z innymi narzędziami.

Firma cały czas się rozwija i wdraża nowe funkcje. Oczywiście tego typu oprogramowań jest na rynku wiele. Getresponse cenimy sobie przede wszystkim za prosty i intuicyjny panel zarządzania.

Getresponse jest bezpłatny do 500 adresów mailowych i samej wysyłki newsletterów. Wraz ze wzrostem subskrybentów rośnie również cena pakietu. Taka forma rozliczania jest wykorzystywana również w innych narzędziach tego typu.

Tutaj nasze bezpłatne szkolenie o tym, jak uruchomić budowanie listy w Getresponse.

7/ Canva

To wspaniałe narzędzie to prawdziwy kombajn do tworzenia różnych projektów graficznych. Można tutaj zrobić niemal wszystko, nawet projekty wykraczające poza grafikę tj.: obróbka wideo, czy stworzenie strony www.

My Canvę zazwyczaj wykorzystujemy do tworzenia prezentacji, miniaturek na YouTube, grafik reklamowych, czy grafik na nasze strony.

Wersja bezpłatna posiada mnóstwo funkcji, które często są wystarczające. My korzystamy z wersji płatnej, w której przydaje nam się m.in dostęp do większej bazy zdjęć, czy funkcja szybkiego wycinania tła ze zdjęcia.

Kliknij tutaj i sprawdź stronę Canva.

8/ Dysk Google

To narzędzie może być pewnym zaskoczeniem. Jednak trudno byłoby nam je pominąć, ponieważ korzystamy z niego niemal każdego dnia.

Można tutaj tworzyć i wrzucać przeróżne pliki. Fajne jest to, że wspólnie z drugą osobą w trybie online można tworzyć dany materiał. Często w taki sposób pracujemy z Anetą.

Ponadto nasi klienci wrzucają różne materiały na wspólny folder na Dysku i my w prosty sposób mamy do nich dostęp.

Do 15 GB miejsca na dysku można korzystać bezpłatnie.

9/ Vimeo

Jest to hosting, na który można wrzucać swoje materiały wideo. Tak jak wspomnieliśmy, lepiej umieszczać je na zewnętrzne platformy tego typu, niż na własną stronę. Wtedy mniej obciążamy naszą stronę, co wpływa na szybkość jej ładowania.

Ponadto hosting wykupiony na stronę ma swoje limity pojemności. Nagrania wideo mają stosunkowo duże rozmiary. Dlatego wrzucenia ich bezpośrednio na stronę sprawia, że szybko osiągniemy limit pojemności hostingu.

Nasze nagrania na stronach sprzedażowych są umieszone na platformie Vimeo.

W wersji bezpłatnej możesz wrzucić 3 nagrania. My korzystamy z planu Starter, w którym można wrzucić zdecydowanie więcej materiałów.

Kliknij i przejdź na stronę Vimeo.

10/ Shotcut

To bezpłatny program do obróbki wideo. Po obróbce nagrania nie zapisuje się na nim żaden znak wodny, jak to ma miejsce w przypadku wielu innych bezpłatnych programów tego typu.

Zazwyczaj wykonujemy na nim przycinanie nagrań oraz łączenie kilku w jedno. Jednak program posiada zdecydowanie więcej ciekawych funkcji, które można wykorzystać do obróbki swoich materiałów wideo.

Kliknij tutaj i pobierz bezpłatny program Shotcut.

11/ Seohost

Jest to firma, która oferuje usługi rejestracji domeny oraz miejsca na serwerze, czyli tzw. hostingu. Korzystamy z ich usług od lat i nigdy nie było żadnego problemu. Ceny są bardzo atrakcyjne. Z obsługą klienta również nie było nigdy problemu. Zawsze dostajemy szybką odpowiedź na nasze pytania.

Przedłużenie usługi po roku również jest w niskiej cenie. Piszemy Ci o tym, ponieważ niestety, ale częstą praktyką znanych firm jest to, że dają pierwszy rok w promocji, a później przedłużenie jest w kosmicznych kwotach. Nie daj się na to nabrać!

Oczywiście zawsze możesz zmienić usługodawcę. FIrma seohost może bezpłatnie przenieść Twoją stronę na swoje serwery.

Warto porównywać oferty różnych firm, tak by nie płacić za coś, co możesz mieć w dużo niższej cenie. W przeszłości korzystałem z usług innych firm i niestety, zdarzały tam się różne problemy np. często strona znikała i nie była dostępna online albo obsługa klienta wolno odpowiadała na wiadomości.

Kliknij tutaj i sprawdź nasze bezpłatne szkolenie o tym, jak uruchomić stronę korzystając z usług Seohost.

12/ Keyword Surfer

Jest to bezpłatna wtyczka do Chrome, dzięki której możesz sprawdzić to, co ludzie wyszukują w wyszukiwarce Google.

Pomaga nam ona znaleźć tematy do nagrań, czy artykułów. Poza tym możemy lepiej zrozumieć, jak myśli nasz potencjalny klient. Zobacz, jak zainstalować i korzystać z tej wtyczki:

Oczywiście korzystamy też z innych narzędzi. Te, które tu wymieniliśmy, to nasi faworyci, bez których prowadzenie biznesu w Internecie byłoby dla nas dużo trudniejsze.

Cieszymy się, że ciągle powstają nowe, pomocne narzędzia, bo dzięki nim jest prościej. Dzisiaj, żeby prowadzić biznes w Internecie nie potrzebujesz być programistą. Możesz być osobą nie techniczną i świetnie sobie radzić.

Obsługi tych i innych narzędzi uczymy w naszych kursach, a w szczególności w programie mentoringowym Akademia Biznesu Cyfrowego. Pomagamy w nim kompleksowo, dosłownie krok po kroku stworzyć biznes online oparty o sprzedaż produktów cyfrowych.

Zapraszamy i Ciebie. Tutaj możesz wysłać swoje zgłoszenie, a my się z Tobą skontaktujemy i umówimy na krótkie spotkanie. Poznamy się bliżej, pokażemy Ci Akademię od środka i ustalimy szczegóły.

Dodaj komentarz