You are currently viewing Dlaczego warto sprzedawać produkty cyfrowe?

Dlaczego warto sprzedawać produkty cyfrowe?

W Internecie można zarabiać na różne sposoby. Naszym faworytem jest sprzedaż produktów cyfrowych. Pod tym pojęciem kryją się różne produkty. Najpopularniejsze z nich to : e-booki, kursy online, gotowe szablony, pdf-y czy oprogramowania. Ogólnie produkty cyfrowe dostępne są w formie elektronicznej.

Uważamy, że jest to najprzyjemniejszy sposób zarabiania pieniędzy. W tym artykule poznasz 9 powodów, dlaczego warto takie produkty sprzedawać.

1. Nie potrzebujesz dużych inwestycji na start.

Spokojnie stworzysz swój produkt cyfrowy, nie wydając ani grosza! Możesz nagrać kurs korzystając ze sprzętu, który obecnie posiadasz. Aby stworzyć PDF możesz skorzystać z bezpłatnych narzędzi. To w zupełności wystarczy.

Niektórzy wynajmują wypasione studio, aby nagrać swój kurs albo inwestują w drogi sprzęt, by ich nagrania ładnie wyglądały. Jednak tak naprawdę są to całkowicie zbędne wydatki. W żaden sposób nie przełożą się one na zarobek.

Twoich klientów nie interesuje to, że wydałeś na sprzęt miliony monet. Nie ma znaczenia, w jakiej jesteś bluzce, jakimi efektami specjalnymi się popisujesz albo że nagrywasz w klimatyzowanym studiu. Robienie ‘błyskotek’ zostawmy jubilerom. Dla Twoich Klientów liczy się to, jaką wartość dostarczasz, w jaki sposób Twój produkt im pomoże.

Skup się na tym, by twój produkt był wartościowy merytorycznie i faktycznie pomagał klientom. Oczywiście pewne minimum trzeba zachować. Chodzi głównie o jakość nagrywanego głosu. Jednak z tym spokojnie radzą sobie dzisiejsze smartfony.

2. Marża od sprzedaży wynosi nawet 100%.

Nie jest sztuką sprzedać. Sztuką jest sprzedać z zyskiem. Możesz mieć milion złotych przychodu, a mimo to być na minusie. Jak chcesz zarabiać, to sprzedaż musi być zyskowna.

W cenie produktów cyfrowych, masz nawet 100% marży dla siebie. Nie musisz inwestować w materiały do produkcji, płacić producentom, hurtownikom czy innym pośrednikom. Koszt stworzenia produktu jest minimalny, wręcz zerowy.

Twój zysk to cena produktu, pomniejszona jedynie o ewentualny koszt zdobycia klienta.

3. Produkt stworzony raz możesz sprzedawać wielokrotnie.

Wielkim plusem jest to, że są ogromne możliwości skalowania biznesu. Jeśli już stworzysz swój produkt, to możesz sprzedawać wielokrotnie. Jedynym ograniczeniem jest wielkość rynku.

Oczywiście, żeby móc sprzedawać produkty przez wiele lat, najlepiej będą sprawdzały się tematy, które nie przemijają, np. poradniki rozwiązujące konkretny problem klienta, który się nie przedawnia.

4. Wiele rzeczy może odbywać się w zautomatyzowany sposób.

Tworzysz reklamę, z której klienci trafiają na Twoją ofertę. Następnie dokonują zakupu poprzez bramkę płatności i automatycznie otrzymują Twój produkt.

Uważamy, że największym plusem sprzedaży produktów cyfrowych jest to, że zarabianie jest niezależne od czasu. Oczywiście najpierw ten czas trzeba zainwestować. Później “maszynka” może już kręcić się samoistnie, dzięki wcześniej wykonanej pracy.

Możesz jeść śniadanie, zbierać grzyby, spędzać czas z rodziną czy właśnie spać. Mimo to, Twój biznes może działać i zarabiać pieniądze. Uwielbiamy to uczucie, gdy wstajemy rano i widzimy, że już wpadły pieniądze. To jest właśnie piękno sprzedaży produktów cyfrowych.

5. Możesz stworzyć produkt, którego nikt inny nie sprzedaje.

Pewnie wiele osób nie widzi w tym korzyści. Może nawet wolą brać towar od innych i go sprzedawać. Jednak, jeśli sprzedajesz dokładnie to samo co tysiące innych osób, to dlaczego Klient miałby kupić właśnie od Ciebie, a nie od kogoś innego?

Jak sprzedajesz dokładnie to, co inni, to nie masz żadnej unikalnej wartości. Najlepszą metodą na wyróżnienie się jest stworzenie produktu, który można kupić tylko u Ciebie.

Jeśli od zera stworzysz własnego e-booka albo nagrasz kurs online, to będzie on jedyny w swoim rodzaju. Nie ma drugiego, IDENTYCZNEGO na rynku. Mogą być różne produkty, które dotyczą tego samego tematu, ale nie będą takie same jak Twój. Ty masz swój styl i sposób przekazu. Możesz dorzucić dodatkowe bonusy.

Wiele osób popełnia ten błąd, że aby się wyróżnić, zaczyna obniżać cenę.. a to droga donikąd. Zdecydowanie lepiej jest tworzyć ponadprzeciętną wartość i ustalać swoją cenę bez oglądania się na to, czy ktoś inny sprzedaje ten sam produkt taniej. Jak masz wartościowy produkt, to nie musisz się martwić o cenę.

6. Możesz pracować z dowolnego miejsca.

Twój biznes nie jest związany z Twoim miejscem zamieszkania. Możesz podróżować, być nomadą, możesz co chwila mieszkać w różnych miejscach na świecie i cały czas rozwijać swój biznes. Jedyne czego potrzebujesz, to dostęp do Internetu. To są możliwości, które dają dzisiejsze czasy i dlatego sprzedaż produktów cyfrowych jest tak atrakcyjna.

7. Może to być jedna z gałęzi Twojego biznesu.

Oczywiście nie jest tak, że sprzedając produkty cyfrowe, nie możesz sprzedawać innych typów produktów. Sprzedaż e-produktów może być świetnym uzupełnieniem Twojej oferty. Możesz zwielokrotnić swoje zarobki i zbudować większą rozpoznawalność.

Powiedzmy, że jesteś korepetytorem, który udziela korepetycji 1:1. Jest klient – zarabiasz, nie ma klienta – nie zarabiasz.

W końcu wdrażasz do swojej oferty kursy online, dzięki którym klienci sami mogą się uczyć. Ciebie nie musi przy tym być. Oczywiście taka forma nauki sprawia, że możesz pomóc większej ilości osób, a za tym idą też większe zarobki. Działasz na zdecydowanie większą skalę, bo nie ogranicza Cię czas!

Inną korzyścią jest to, że budujesz swoją rozpoznawalność. Może zdarzyć się tak, że część klientów, która kupiła od Ciebie kurs, będzie chciała skorzystać z Twojej indywidualnej pomocy. Zazwyczaj taki klient jest przyjemniejszy, bo on Cię już poznał, polubił i ma do Ciebie zaufanie. To nie jest klient ‘z łapanki’, który Cię kompletnie nie zna i na każdym kroku na wątpliwości..

Chodzi o to, że wtedy możesz mieć wyższe stawki i pracować z przyjemniejszymi klientami. Przestajesz walczyć ceną. Zaczynasz uczyć 1:1 za dobre pieniądze nie dlatego, że musisz, tylko dlatego, że chcesz i Ci się to opłaca.

Inny przykład. Załóżmy, że prowadzisz sklep ze sprzętem do ćwiczeń. Stworzyłeś poradnik, w którym pokazujesz, jak krok po kroku zacząć ćwiczyć w domu. W swoim poradniku możesz umieścić przekierowania do produktów, które pomagają w ćwiczeniach i sprzedajesz je w swoim sklepie. Masz więcej klientów i tym samym zarabiasz więcej.

8. Nie musisz zakładać działalności, aby zacząć.

Możesz zacząć działać bez pakowania się w koszta związane z ZUS-em. To pozwoli Ci przetestować pomysł i zarobić pierwsze pieniądze bez niepotrzebnego ryzyka. Na początku możesz otworzyć bezkosztową działalność nierejestrową. Możesz osiągnąć przychód w wysokości 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku. (W drugiej połowie 2023r. jest to 2700 zł przychodu).

9. Klienci coraz chętniej kupują produkty cyfrowe.

Warto o tym wiedzieć, że z roku na rok, coraz większe zyski notuje branża e-learningu. Ludzie coraz chętniej zdobywają nowe umiejętności poprzez kursy online oraz inne cyfrowe produkty edukacyjne. Oczywiście dla twórców, to bardzo dobra informacja, bo oznacza ona, że można tu zarobić świetne pieniądze.

Podsumowanie

To dziwne, że tak wiele osób zwleka z działaniem, mimo że sprzedaż kursów, e-booków i innych produktów cyfrowych jest tak przyjemna.

Żeby nie było tak kolorowo powiedzmy sobie szczerze.. Nie wystarczy stworzyć jakikolwiek kurs albo napisać jakiekolwiek e-booka. Produkt musi być dopasowany do potrzeb rynku. Tworzenie takich produktów jest umiejętnością, której można się nauczyć. W naszym kursie “Jak znaleźć pomysł na produkt cyfrowy” pokazujemy, jak krok po kroku zbadać potrzeby rynku i stworzyć dochodowy produkt. Kliknij i sprawdź szczegóły.

Dodaj komentarz