You are currently viewing 6 Rad, bez których nie zaczynaj zarabiania w Internecie

6 Rad, bez których nie zaczynaj zarabiania w Internecie

Zanim ruszysz na “podbój” Internetu, chcemy Ci przekazać kilka rad, bez których nie warto nawet zaczynać zarabiania w Internecie.

#1 Znajdź powód, dla którego chcesz zarabiać w Internecie.

Obserwując ludzi, którzy chcą zarabiać online zauważyliśmy, że można ich podzielić na dwie podstawowe grupy.

Pierwsza to osoby, które interesują się zarabianiem przez Internet. Dużo gadają, ale ciągle stoją w miejscu. Są zainteresowane tematem, ale dalej tyrają na etacie, wierząc, że ‘kiedyś’ ‘coś’ się zmieni. Nic się samo nie zmieni! Wykonują jedynie pozorne czynności, udając faktyczne działanie. Wmawiają sobie, że są o krok dalej, ale tak nie jest.

Natomiast druga grupa, to osoby, które interesują się i prężnie działają. Idą mocno do przodu skutecznie rozwijając swój biznes. Nawet gdy czasem coś nie wyjdzie, to uczą się na swoich błędach i są o krok dalej. Nie czekają na ‘cud’, tylko biorą sprawy w swoje ręce. Mają radość z efektów finansowych, z włożonego wysiłku, z tego, że stają się lepsi, sprawniejsi i bardziej kompetentni w swojej branży.

Ty też chcesz być w tej drugiej grupie, prawda?

Od lat zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego tak jest, że jedni ciągle stoją w miejscu, a inni idą prężnie do przodu.

Wiesz, jakie jest rozwiązanie tej zagadki?

Główną przyczyną jest to, że pierwsza grupa nie posiada wystarczająco mocnych powodów, dlaczego to robią. Natomiast druga grupa posiada mocne powody, które motywują ich do działania.

Musisz mieć coś takiego, co będzie Cię motywowało w najtrudniejszych momentach. Jak tylko “o tym” pomyślisz, to od razu bierzesz się za robienie tego, co trzeba, nawet gdy tego nie lubisz.

W naszej Akademii nazywamy to ODD, czyli ‘ogniem do działania’. Nie zaczynaj, dopóki tego nie masz.

Prawda jest taka, że to ból motywuje nas bardziej. Czyli chęć uniknięcia czegoś w swoim życiu. Im Twoja aktualna sytuacja bardziej Cię drażni, tym większa szansa na to, że bardziej będzie Ci się chciało działać.

W początkowej fazie uniknięcie bólu jest najlepszym motywatorem. Nie ma to, jak tzw. ‘ból du*y’, który pcha do działania.

Przykładowo:

  • Już nie możesz patrzeć na swojego szefa i kumpli z pracy.
  • Masz dość pracowania w każdy weekend.
  • Wkurza Cię brak czasu dla rodziny.
  • Masz dość ciągłego braku pieniędzy.
  • Nie możesz znieść tego, że w pracy musisz udawać ciągle kogoś, kim nie jesteś.
  • Nie możesz zapewnić rodzinie bezpieczeństwa finansowego.
  • Nie możesz wyjechać na żaden urlop i odpocząć.
  • Nieopłacone rachunki, długi, komornik i to uczucie bycia bankrutem.
  • Dzieciństwo, gdzie byłeś poniżany, wytykany, porównywany z innymi. Nie chcesz tego już nigdy czuć.

Większość ludzi ma słomiany zapał. Zabierają się za coś, a jak tylko widzą chwilowe trudności, to szybko się poddają. Nie mają odpowiednich powodów, by zmienić swoje życie na lepsze. Wolą narzekać jak jest im źle.

A jak jest z Tobą?

Jeśli masz problemy z motywacją, to znaczy, że nie masz wystarczająco silnych powodów, dla których to robisz.

Jak znaleźć swoje powody? Odpowiedz sobie szczerze na te pytania: Co Cię dzisiaj najbardziej denerwuje i czego nie chcesz nigdy doświadczyć? Czego chcesz od swojego życia?

W początkowej fazie ta wewnętrzna motywacja jest niezwykle ważna. Z czasem wyrobisz w sobie nawyki działania, które sprawią, że przedsiębiorcza postawa stanie się częścią Ciebie.

#2 Skup się na małych krokach.

Większość osób myśli, że aby zarabiać przez Internet, trzeba skończyć jakieś kosztowne szkolenia albo być urodzonym wyjadaczem. To nie jest prawda. Żeby wygrać ze swoimi rozpraszaczami i często z leniwym podejściem potrzebna jest konsekwencja.

Wiele osób hamuje to, że chcą otrzymać odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania na tu i teraz. Olej to! Skup się na tym, co Cię czeka w najbliższym czasie. Jaki jest Twój kolejny krok? – Na tym się w 100% koncentruj.

Dopóki nie zaczniesz działać, nigdy nie otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania! Nie trzeba robić kroku w przepaść! Można małymi krokami, spokojnie zbudować to, czego potrzebujesz. Jedno ze starych powiedzeń brzmi: “woda drąży skałę ciągłym kapaniem”. Bądź jak ta woda i każdego dnia rób krok do przodu.

Zaakceptuj fakt, że nie da się od razu wszystkiego zrozumieć. Jeśli chcesz nauczyć się dobrze tańczyć, to początkowo, ilość ruchów może Cię przytłoczyć. Jeszcze jak zaczniesz porównywać się z zawodowymi tancerzami, to szybko poczujesz zniechęcenie ilością elementów do opanowania. Jeśli rozłożysz naukę w czasie, zaczniesz od podstaw i każdego dnia będziesz konsekwentnie szlifować swoje umiejętności, to zobaczysz, że będzie coraz lepiej.

Polecamy Ci zastosować Zasadę Kaizen. Sami staramy się z niej korzystać i uczymy jej naszych kursantów.

#3 Przestań się bać i zacznij działać.

Gdy strach przejmuje kontrolę, zaczynamy być zachowawczy i uciekamy przed działaniem. Zrozum, że strach przed nieznanym jest czymś normalnym. Tak działa nasz mózg. Lubi straszyć, powstrzymywać i chce, byś się nie przemęczał. Jego celem jest przetrwanie, nic więcej.

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać przez Internet, musisz okiełznać strach i działać pomimo “szeptu”, który Cię powstrzymuje. Pokazujemy konkretne ćwiczenia, które pomagają nad tym pracować.

Dopóki nad tym nie zapanujesz, ciągle będziesz stać samym miejscu, pozorując swoje działania i unikając zrobienie faktycznego kroku do przodu.

Strach przed nieznanym..

Strach przed krytyką..

Strach przed odrzuceniem..

Strach przed brakiem pieniędzy..

Strach przed popełnieniem błędu..

To ciągle będzie Cię zatrzymywało.

Prawda jest taka, że im słabsze masz powody do działania, tym bardziej paraliżujący będzie strach. Silne powody do działania sprawiają, że jesteś w stanie działać pomimo strachu. Zastanów się. Nie chcesz chyba przeżyć swojego życia będąc niewolnikiem strachu?

#4 Sprzedawaj to, czego ludzie faktycznie potrzebują i za co są w stanie zapłacić.

Ciągle mówimy o tym, że biznes ma wnosić prawdziwą wartość na rynek. To jest jego sedno! Mimo to, cały czas mnóstwo osób ignoruje ten fakt i próbuje zacząć zarabiać bez tego.

Nie kieruj się tym, czego Ty chcesz albo tym, co robi większość. Nie skupiaj się na tym, jakie studia skończyłeś albo jakie masz hobby. Nie bądź samolubem! Uważnie zbadaj potrzeby ludzi i sprawdź rynek, na którym zamierzasz działać. Znajdź problem klienta. Daj na nie rozwiązanie i stwórz skuteczny system zdobywania klientów. Tak właśnie zarabia się uczciwie pieniądze w Internecie. 🙂

Podstawowy błąd, jaki popełnia 99% początkujących przedsiębiorców, to brak zbadania swojego pomysłu względem potrzeb ludzi, czy konkurencji. Rzucają się na głęboką wodę, po czym toną.. Dlatego posłuchaj naszej rady i ciesz się swoim dochodowym biznesem.

Przykładowo, ktoś usłyszał, że można dobrze zarobić na kursach. Tworzy swój, ale robi taki temat, którego ludzie nie potrzebują, np. jak hodować patyczaki (to tylko przykład, być może jest na to zapotrzebowanie 🙂 ale nie badaliśmy tego). Potem dziwi się, że mu nie wychodzi, ma pretensje do wszystkich i jeszcze twierdzi, że sprzedaż kursów to słaby pomysł na biznes. Słaby, jeśli robisz coś w oderwaniu od potrzeb rynku i sprzedajesz produkty, których ludzie nie potrzebują.

Lepszy mógłby być kurs o tym, jak zgubić zbędne kilogramy. Wystarczy rozejrzeć się wokół. Wiele osób ma z tym problem. Oczywiście sam dobry kurs to za mało. Musisz zrobić go w odpowiedni sposób, mieć dobrą ofertę i opracować skuteczny system sprzedaży. Jednak, jak sprzedajesz coś, czego ludzie nie potrzebują, to nawet najlepszy marketing nie pomoże.

Jeśli ktoś chciałby sprzedać Ci cegłę, której nie potrzebujesz, to czy byś ją kupił? Nie! Nawet, jakby zastosował jakieś “sztuczki” marketingowe. Nie potrzebujesz cegły i jej nie kupisz. Proste.

Lepiej być na dużym rynku i wyróżniać się od konkurencji swoją ofertą, niż być samemu na malutkim rynku, na którym jest garstka potencjalnych klientów.

#5 Naucz się liczyć nie tylko na siebie!

Biznes to też matematyka. Masz sprzedawać to, czego ludzie potrzebują, ale też to, co jest opłacalne.

Nie sztuką jest sprzedać. Sztuką jest sprzedać z zyskiem. Warto mieć w swojej ofercie różne atrakcyjne produkty tak, by Twój model biznesowy był opłacalny. Buduj stałe relacje z klientami i spraw, by do Ciebie wracali.

W Akademii Biznesu Cyfrowego możemy pomóc Ci wykorzystywać automatyzację do sprzedaży produktów cyfrowych. To najlepsza strategia.

Co do zyskowności biznesu, to kiedyś też wpadłem w tę pułapkę. Faktycznie, robiłem wartościowe rzeczy, ale nie ceniłem swojej pracy. Dlaczego? Pewnie też to znasz. Polecanie produktów z niską marżą, albo pomaganie innym za darmo, wierząc w to, że może z wdzięczności mi sami zapłacą.

Oczywiście, wiele osób było zadowolonych, ale ja nie zarabiałem pieniędzy. Wcale tak ochoczo nie płacili. Dlatego pamiętaj, trzeba wnosić wartość do życia innych ludzi, ale ten biznes ma się Tobie opłacać.

Upewnij się, że dany biznes ma odpowiedni potencjał matematyczny. Sprawdź maksymalną wielkość rynku. Ustal odpowiednie ceny. Opracuj dobry model biznesowy.

Jeśli widzisz kogoś, kto sporo zarabia, to znaczy, że znacząco wpływa na życie ludzi i pewnie sprzedaje też drogie produkty.

#6 Zadbaj o swoje zdrowie.

Niby banał, ale jakże ważny! Jak dbasz o swoje zdrowie?

Ciało jest Twoim kombinezonem. Jeśli będziesz jadł śmieci, to będziesz się też śmieciowo czuł. Niby każdy wie, a mało kto tak robi. Zacznij o siebie dbać, bo nikt za Ciebie życia nie przeżyje.

Ruch, odżywianie i sen decydują o Twoim samopoczuciu i jakości podejmowanych decyzji! Gdy dbasz o zdrowie, to masz więcej energii do działania i jesteś bardziej produktywny. Uwierz nam, to będzie Ci bardzo potrzebne przy budowaniu własnej firmy i zarabianiu online.

Pamiętaj też o zdrowiu psychicznym. Dbaj o to, czego słuchasz i jakimi informacjami się otaczasz. Mamy nadzieję, że nie tracisz czasu na telewizyjny syf, czy inne tego typu historie.

Jeśli szukasz pomysłu na to, co możesz robić w Internecie, żeby móc się z tego utrzymywać, to sprawdź tę stronę. Pokażemy Ci, jakie produkty najbardziej opłaca się dzisiaj sprzedawać.

Dodaj komentarz